עצות לפני קנייה בדיוטי פרי

בררו את כמות המוצרים הפטורים ממכס בכניסה לישראל והימנעו מרכישת טובין מעל הכמות הפטורה (מצ"ב טבלת הכמויות הפטורות ממכס בכניסה לישראל).

חשוב לשים לב: מוצרים מסוימים עוברים את הכמות הפטורה ממכס אף בעת רכישה של מוצר בודד (לדוגמא: בקבוקי אלכוהול מוגדלים, אשר מכילים שני ליטרים ומעלה ובכך עוברים את הכמות הפטורה של משקה אלכוהולי לאדם).

בטרם הגעתכם לנתב"ג, התעדכנו בכמות הנוזלים המותרת לנשיאה בתיק היד. חשוב לזכור כי בטיסות למרבית היעדים חלות הגבלות קפדניות על כמות הנוזלים הניתנת לנשיאה בכבודת היד וכל חריגה, תביא להחרמת המוצר (לדוג' בקבוקי בושם, משחות שיניים וכיו"ב).

שימו לב לשער החליפין. חשוב לזכור כי שער הדולר לפיו אתם מחויבים בדיוטי פרי הינו הדולר היציג הנכון ליום הרכישה (ולא שער העברות והמחאות).

חשוב לדעת, על פי הנחיות המכס, לא ניתן יותר להחליף בארץ מוצרים כמו סיגריות, אלכוהול ובשמים שנקנו בדיוטי פרי, אלא אם מדובר במוצר פגום. ניתן להחליף את המוצרים אך ורק בשטחי הדיוטי פרי.

זכרו, החנויות בדיוטי פרי אינן מהוות חלק מרשת הסניפים של החברה ועל כן החלפה או ביטול עסקה תתבצע אך ורק בדיוטי פרי (בנסיעתכם הבאה לחו"ל). עם זאת, לחלק מהחנויות ישנם סניפים בודדים בארץ אשר ניתן לבצע בהם החלפות.

לפני רכישת פריט לבוש או הנעלה יש לוודא היטב את המידה והדגם. זכרו, ביטול עסקה בתחום הביגוד וההנעלה יעשה תוך 48 שעות ועל כן, עם שובכם ארצה תאבד לכם הזכות שבתקנות, לבטל את העסקה.

אם אתם מתכננים לרכוש מוצר מסוים וידוע לכם מראש, הגיעו לדיוטי פרי לאחר שערכתם סקרי השוואת מחירים וכשבידכם כל הנתונים הנוגעים למוצר.

אם ברצונכם לבצע רכישות מתוכננות בדיוטי פרי, השתדלו והגיעו מוקדם ככל האפשר לשדה התעופה, על מנת שיתאפשר לכם לבצע את רכישותיכם בנחת וכך תקטינו את הסיכוי לטעויות ותותירו לעצמכם זמן לבירורים.

השתדלו להימנע מרכישות בלתי מתוכננות של מכשירי חשמל ואלקטרוניקה. העלות הכספית הגבוהה וחשיבות טופסי הגילוי ותעודת האחריות הניתנת למוצרים אלו, דורשת קנייה שקולה ומדודה, כמו גם היכולת להשוות בין יצרנים שונים.

אל תקנו מכשיר חשמל שאינכם זקוקים לו. קניתם ואינכם בטוחים בעסקה? הקפידו להשאירו באריזתו המקורית וזאת כדי לא להיתקל בקשיים במועד ביטול העסקה/ההחלפה.

הפרדת אריזות – צרכנים רבים מלינים על כך שלאחר שרכשו כמה בקבוקי אלכוהול כבדים הבקבוקים נארזו יחד באריזת קרטון אשר אינה מותאמת לעומס ועל כן הבקבוקים התנפצו עם יציאתם מהטרמינל. על כן, הקפידו על פיצול של אריזות בקבוקי אלכוהול ודאגו לכך שהעומס על אריזות הקרטון לא יהיה כבד מדי בטרם יציאתכם.